Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Nasz staż w Spoleto

Nasz staż w Spoleto upływa do tej pory na systematycznej pracy w przydzielonych nam placówkach, zgodnych z kierunkami kształcenia. Pomimo wysokich temperatur, młodzież nie narzeka i dzielnie radzi sobie tak z upałem jak i z powierzonymi im zadaniami. Monitorowałyśmy stażystów w ich miejscach pracy. W sobotę w dniu wolnym od pracy nasi podopieczni wraz z nami podjęli z powodzeniem próbę zdobycia najwyższego szczytu w Spoleto -Monteluco.

Pozdrawiamy.

Kopiuj z DSCN0775 zdjęcia

Pozdrowienia ze słonecznej Portugalii

Mieszkamy w kampusie. Z noclegu i wyżywienia oraz atrakcji kampusowych jesteśmy bardzo zadowoleni. Młodzież jest zorganizowana i pracowita, co udało nam się sprawdzić podczas staży w firmach. Uczniowie wypowiadają się bardzo pochlebnie na temat pracodawców, współpracowników i miejsc pracy. We wtorek i sobotę mieliśmy dobrze zorganizowane wycieczki turystyczno - krajoznawcze, jako forma wypoczynku oraz poznania historii i kultury Portugalii. Mamy wspaniałą atmosferę, sympatyczną obsługę i doskonałą opiekę. 
Pozdrawiamy ze słonecznej Portugalii
 
Uczniowie wraz z opiekunami
ZSP Nr 4 w Siedlcach 

Projekt "Droga do kariery zawodowej II"

„Droga do kariery zawodowej II”

Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego”

 

numer projektu POWERVET -2014-1-PL01-KA102-000987”

 

PROGRAM OPERACYJNY

WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ

 

Regulamin rekrutacji

Ulotka informacyjna

Ankieta rekrutacyjna

Włochy, grupa I – fotoreportaż

Włochy, grupa II – fotoreportaż

Portugalia, grupa I – fotoreportaż

Portugalia, grupa II – fotoreportaż

Zakończenie projektu – fotoreportaż

 

 

 

Wyprawa na Monteluco

Jednym ze wzgórz otaczających Spoleto jest Monteluco.  Na maleńkim płaskowyżu jest ulokowana miejscowość o tej samej nazwie. Już w czasach imperium rzymskiego góra była traktowana jako święte miejsce. Czasy św. Franciszka z Asyżu dały początek temu zakątkowi jako miejscu odosobnienia dla braci zakonnych i kandydatów do zakonu. Wbrew temu co widać z daleka góra jest zamieszkana. Wzdłuż krętej i pnącej się w górę drogi znajdziemy wiele domów wciśniętych w zbocza góry. Dla chcących tam zamieszkać jest też dobra wiadomość- kilka z nich jest do kupienia. Celem naszej wyprawy był krzyż widoczny w dzień i w nocy z niemal całego miasta. Spod jego podstawy podobnie jak z wielu malowniczych zakrętów rozciąga się panorama na dolinę w której jakby śpi  Spoleto. Kręte, strome i kamieniste ścieżki dają okazję do poprawienia kondycji fizycznej oraz odpoczynku umysłowego. W drodze powrotnej korzystaliśmy niemal wyłącznie ze ścieżki nazywanej Via Romana i przypisywanej św. Franciszkowi. Doprowadziła nas do Ponte di Torri- jednej z charakterystycznych (obok katedry, amfiteatru rzymskiego, twierdzy Rocca i Torre di Olio- niepozornej wieży, której nie mogli zdobyć żołnierze Hanibala).

Monteluco ma również swoją współczesność. Między innymi odbywa się tu nocna wycieczka ze słuchaniem nietoperzy (wikipedia). Jeśli chcecie wjechać tam rowerem, to musi on być naprawdę górski. Życzymy powodzenia naszym naśladowcom.

Czytaj więcej: Wyprawa na Monteluco

Droga do kariery

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach

” DROGA DO KARIERY ZAWODOWEJ”

       projekt staży zagranicznych finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)

W ramach projektu 64 uczniów naszej szkoły z klas technikum o specjalnościach: technik  rolnik, technik ogrodnik i technik architektury  krajobrazu wyjedzie na 3-tygodniowe staże zagraniczne. Projekt będzie trwał dwa lata: w roku szkolnym 2014/15 na staże wyjadą: jedna grupa do Włoch i jedna do Portugalii. Takie same grupy wyjadą na staże w roku szkolnym 2015/2016 (każda z grup będzie liczyła 16 stażystów z 2 opiekunami).Terminy wyjazdów:

 

Grupa 1 – Włochy: 12.07. – 01.08.2015;

Grupa 2 – Portugalia: 12.07. – 01.08.2015;

Grupa 3 – Włochy: 10.07. – 30.07.2016;

Grupa 4 – Włochy: 10.07. – 30.07.2016.

 

Głównym celem projektu jest poprawa szans uczestników na osiągnięcie sukcesu zawodowego po ukończeniu szkoły. Cele pośrednie: poszerzenie kwalifikacji zawodowych i językowych uczestników.

Każdy z uczestników projektu odbędzie przed wyjazdem na staż wszechstronne przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne.

Uczestnicy, po zakończeniu udziału w projekcie , otrzymają dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje: certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu językowego, certyfikaty odbycia stażu wystawione przez zagranicznych partnerów projektu i dokumenty Europass Mobilność, potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe, honorowany na terenie Unii Europejskiej.

 

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. kurs językowy, pedagogiczny i kulturowy, przelot, pobyt wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty organizacji stażu są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN REKRUTACJI

Wycieczka do Rzymu

Sobota- 29 czerwca 2013 była dniem szczególnym dla grupy uczniów z naszej szkoły odbywających staż w Spoleto. Zabrawszy prowiant na drogę, wyruszyliśmy wczesnym rankiem na wycieczkę do Rzymu. 

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Rzymu

Staż w Spoleto - Start !

Już prawie tydzień grupa naszych uczniów odbywających staż w Spoleto pracuje w gospodarstwie Ortofruttaspolettina (do obejrzenia także na FB).

Właściciele produkują warzywa, rośliny strączkowe na nasiona, kukurydzę na biomasę i posiadają około 10 hektarów gaju oliwnego. Są bardzo zadowoleni z pracy naszych uczniów. Uczniowie także nie narzekają, bo jak wszyscy niemal Włosi, nasi  gospodarze są bardzo mili. Chętnie poznaja polskie wyrażenia. Karierę robią słowa "zakręć" i "odkręć". Słowa "dzień" i "cień" nie robią kariery.
Mieszkamy w 2 i 3 osobowych pokojach w Hotelu Europa. Tam jemy śniadania. Obiady i kolacje spożywamy w Villa Redenta- około 10 minut drogi. Już przyzwyczailiśmy się do tutejszego jedzenia.

Miasto jest bardzo ładne, co mamy nadzieje widać na zdjęciach.

 

Czytaj więcej: Staż w Spoleto - Start !