>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 9 guests and no members online

Centralne Targi Rolnicze - Nadarzyn 2020

31 stycznia 2020r. uczniowie z klas w zawodzie technik rolnik i technik agrobiznesu wraz z opiekunami: p.Mileną Rozbicką, p.Kamilą Bukowską, p.Mirosławem Stańskim oraz p.Andrzejem Stachowiczem wzięli udział w targach rolniczych zorganizowanych w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

CTR Nadarzyn 2020 2

GALERIA ZDJĘĆ

Targi Roślin IPM ESSEN

sstart

 W dniach 27 stycznia – 1 lutego 2020r. Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie zorganizowało dla nauczycieli architektury krajobrazu i ogrodnictwa seminarium wyjazdowe: ,, Nowoczesne ogrodnictwo i florystyka na międzynarodowych targach roślin IPM Essen’’. Nauczyciele naszej szkoły Ewa Wróbel i Magda Pastor brały udział w tym wydarzeniu.

Targi IMP Essen to dobra okazja, by zapoznać się z najnowszymi odmianami roślin ozdobnych i środkami do ich produkcji oferowanymi przez firmy związane z tą branżą.

Targi IMP Essen, to także międzynarodowy wyznacznik trendów w sektorze florystycznym. Obrotowa scena i show, który towarzyszył pokazom układania kompozycji w wykonaniu światowych gwiazd sztuki florystycznej na długo zapadną w pamięci. Innowacyjne projekty kwiatowe zaowocują nowymi pomysłami na zajęciach praktycznych na kierunku Architektura Krajobrazu.

Read more: Targi Roślin IPM ESSEN

KURS BARMAŃSKI

KURS BARMAŃSKI

Zapraszamy na kurs barmański tylko osoby pełnoletnie!

(również osoby, które w roku 2020 ukończą 18 lat)

Kurs odbędzie się w naszej szkole po zimowej przerwie świątecznej,

przeprowadzony przez p. Dariusza Kosiorka z Poznańskiej Akademii Barmanów.

Read more: KURS BARMAŃSKI

Zajęcia praktyczne z produkcji roślinnej - odkrywka glebowa

odkrywka glebowa1

W ramach zajęć praktycznych z produkcji roślinnej uczniowie klas pierwszych TWG oraz TW8 wykonali w sadzie szkolnym odkrywkę glebową. Najcenniejsza, wierzchnia warstwa gleby (warstwa orna) została złożona po jednej stronie, natomiast tzw. martwica (głębsze warstwy) po drugiej. Pozwala to zachować właściwości użytkowe gleby po zlikwidowaniu (zasypaniu) odkrywki.

Read more: Zajęcia praktyczne z produkcji roślinnej - odkrywka glebowa

Konkurs Pizzy 2018

Nie wiadomo czy pizza nie stanie się naszą narodową potrawą. Tak przynajmniej twierdzą jurorzy konkursu, jaki przeprowadzili kucharze w klasie 2 Zb. Uczniowie wykazali się nie tylko znajomością sztuki kucharskiej, ale również kreatywnością w nazywaniu swoich dzieł. Wszystkie pizze były smaczne i fachowo zaprezentowane.

konkurs pizzy2

RUSZYŁA WSPÓŁPRACA Z ZAKŁADEM MIĘSNYM „WIERZEJKI” !!!

Nasza szkoła może pochwalić się nawiązaniem nowej współpracy z zakładem pracy. Uczniowie klasy II Technikum Technologii Żywności  mają możliwość podnosić swoje kwalifikacje w Zakładzie mięsnym „Wierzejki”. W ramach porozumienia młodzież wraz z opiekunami P. Mileną Andrzejczyk i P. Ewą Kąkolewską wyjeżdża na zajęcia praktyczne i realizuje założenia programowe z zakresu produkcji przetworów mięsnych i tłuszczowych.  wierrzejki start

Read more: RUSZYŁA WSPÓŁPRACA Z ZAKŁADEM  MIĘSNYM „WIERZEJKI” !!!

Konkurs Metaloplastyki 2017

Konkurs Metaloplastyki 2017

Wyniki Konkursu  Metaloplastyki:

I miejsce Chwedczuk Przemysław 1 ZM
II miejsce Domański Kacper 1 ZM
III miejsce Stanisławowski Przemysław 1 ZM
Wyróżnienie:
Gawron Damian II ZM
Zwycięzcom oraz wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia

Zajęcia praktyczne w naszej szkole.

Uczniowie naszej szkoły odbywają zajęcia praktyczne zgodnie z programem nauczania w zawodach w wymiarze od 4 do 6 godzin dziennie.

Miejsca odbywania zajęć praktycznych;

  • Warsztaty szkolne – zajęcia w zawodach; technik architektury krajobrazu, mechanik monter maszyn i urządzeń, technik rolnik, technik ogrodnik, ogrodnik
  • Pracownie szkolne (w budynku internatu ZSP Nr 4)- zajęcia w zawodach; technik technologii żywienia, kucharz
  • Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach- zajęcia w zawodzie; mechanik monter maszyn i urządzeń
  • W zakładach przetwórstwa spożywczego na terenie miasta Siedlce, które podpisały umowę na realizację zajęć dla naszych uczniów – zajęcia w zawodzie; technik technologii żywienia.