>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Sukces Pawła Soszyńskiego.

15 czerwca 2013 r. w Węgrowie odbył sięVI Diecezjalny Turniej Szachowy IX Edycji Diecezjalnej Ligii Szachowej. W turnieju tym wystartowało 65 zawodników.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 10 minut na zawodnika. Dużą niespodziankę sprawił nasz uczeń tegoroczny maturzysta Paweł Soszyński z III U. Paweł wygrał turniej i wyprzedził bardzo silnego zawodnika Tomka Sikorskiego z I LO w Siedlcach. Przypomnijmy Paweł w tamtym roku zdobył mistrzostwo naszej szkoły. Systematycznie uczestniczył w szkoleniach i turniejach szachowych organizowanych przez pana prof. Zdzisława Stefanoffa. Oprócz rozgrywek szkolnych przez trzy lata jeździł razem z wychowawcą świetlicy na różne turnieje krajowe jak i międzynarodowe.

Sukces w  Węgrowie nie był więc dziełem przypadku lecz systematycznej pracy i pasji jaka wykazywał się nasz uczeń. 

   

 

Poniżej tabela końcowa zawodów, które odbyły się w Węgrowie

Kliknij i rozszyfruj o co chodzi :-)

 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 19-20 kwietnia 2013r. odbyły się okręgowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół rolniczych pod nazwą  „XXXVII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych”. W piątek zawody rozpoczęły się od rozwiązania testu. Potem wszyscy wykonali zadania praktyczne. 

 

Czytaj więcej: Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dni otwarte Rolnika

W dniach 6 oraz 11 i 12 kwietnia 2013 roku ZSP nr 4 odwiedzili liczni uczniowie gimnazjów. Podczas dni otwartych szkoły, mogli przyjrzeć się bliżej budynkowi i otoczeniu szkoły, pracy nauczycieli i uczniów naszej szkoły. 

Gimnazjaliści oprowadzani przez naszych uczniów obejrzeli prezentacje osiągnięć uczniów poszczególnych kierunków. Swoją pracą chwalili się uczniowie wszystkich kierunków- od mechanika, ogrodnika, rolnika poprzez kucharza i architekta. Niemałe zainteresowanie wzbudził „Kącik włoski’ zorganizowany przez uczniów, którzy wyjeżdżają na zagraniczną praktykę zawodową do Spoleto. Jak zwykle wzrok przyciągały ciekawe dekoracje. 

W tym roku były to również kompozycje wyróżnione w konkursie ikebany. Nasi goście  zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły również poprzez bezpośrednie rozmowy z nauczycielami, których odwiedzali na lekcjach, ku uciesze uczniów biorących w nich udział.Wszystkim zaangażowanym w promocję szkoły dziękujemy, a gości zapraszamy do nauki naszej szkole.

Czytaj więcej: Dni otwarte Rolnika

Strzelanie klasa I

 

W ramach działalności koła strzeleckiego uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach na których uczą się posługiwać bronią sportową. Tym razem byli to uczniowie klasy pierwszej liceum. 

 

 

Czytaj więcej: Strzelanie klasa I

Uczniowie LO w Warszawie.

Uczniowie LO w Warszawie

W piątek 22 lutego 2013 uczniowie klas 1 i 2 LO brali udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyprawy było muzeum pożarnictwa oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej. 
Wybór taki nie był przypadkowy, gdyż uczniowie tych klas interesują się służbą w formacjach mundurowych. SGSP jest jedyną w kraju wyższą szkołą dla oficerów pożarnictwa i szkoli zarówno mężczyzn jak i kobiety. Każda osoba, która w PSP zajmuje stanowisko dowódcze przewinęła się przez jej mury. Studenci tej szkoły, oprócz typowych zajęć teoretycznych i praktycznych są angażowani do zdarzeń związanych z zagrożeniami ludzkiego zdrowia i życia, tak jak każda z 17 jednostek PSP na terenie Warszawy. W odwiedzonym wcześniej muzeum pożarnictwa, działającym przy najstarszej w stolicy jednostce straży pożarnej, trudno było oprzeć się wrażeniu, że sprzęt strażacki jest niesłychanie niezawodny, gdyż oprócz wielu prostych urządzeń czy ekwipunku strażaków, można było obejrzeć jeżdżący samochód z początku ubiegłego wieku. 
W obydwu miejscach można było się przekonać jak trudnym zawodem jest profesja strażaka i jak wielką solidarnością zawodową odznaczają się ci, którzy ją wykonują i częściej niż gaszeniem pożarów zajmują się szeroko rozumianym ratownictwem. 

Czytaj więcej: Uczniowie LO w Warszawie.

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

im. Kazimierza Wielkiego

w Siedlcach

 ul. Bema 4

08-110 Siedlce

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

administrator strony Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon:257943640

fax:257943641

WięcejKontakt

Wybory Miss i Mister.

Dnia 15 lutego z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyły się Wybory Miss i Mistera 2013. Galę poprowadzili: Roger Chaciński i Marysia Plichta.
Piękne kandydatki i przystojni kandydaci (wytypowani z każdej klasy) zaprezentowali się publiczności w niezwykle ciekawych odsłonach. Uczestnicy wykazali się pomysłowością oraz poczuciem humoru w czasie odpowiadania na zadawane pytania. Niektórzy byli bardzo stremowani, większość jednak czuła się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Atmosferę podgrzewała zachwycona tym wydarzeniem publiczność, która dopingowała uczestników gromkimi brawami. W przerwie między poszczególnymi pokazami czas umilały nam występy muzyczne Mileny i Olgi Kozak.
Szkolne Wybory Miss i Mistera były emocjonującym widowiskiem. Szczególna pochwała należy się jednak Karolowi Hektorowi, który ujął wszystkich nie tylko swoim nietypowym wyglądem, ale również i osobowością. 
Jury (w którego skład wchodzili: pani prof. Małgorzata Szymaniuk-Kruk, pan. prof. Karol Czmoch, Ewelina Rosa oraz Hubert Kołodyński) nie miało żadnych wątpliwości w typowaniu zwycięzców. Werdykt (poprzedzony tajnym głosowaniem) był jednogłośny. Misterem Szkoły został Karol Hektor, natomiast tytuł Najpiękniejszej Dziewczyny Szkoły otrzymała Dominika Stołkowska! [zdjęcia]