Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Pozdrowienia ze słonecznej Italii!

Już od tygodnia 16-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły przebywa w Spoleto w ramach projektu Erasmus+. Młodzieży towarzyszą także nauczyciele – p. Barbara Gryciuk i p. Katarzyna Konopka. Uczniowie pracują kilka godzin dziennie: rolnicy w gospodarstwie,  ogrodnicy i architekci krajobrazu w centrum ogrodniczym, a technicy technologii żywności w hotelach i restauracjach.

 

Mimo wielu zajęć mamy także czas na wycieczki krajoznawcze. Na razie poznajemy najbliższą okolicę i podziwiamy lokalne zabytki.

Stażyści i opiekunowie

zdjęcia na fb

Pozdrowienia z Portugalii!!

Pozdrowienia z Portugalii!!

Kto wygra mecz?

Grupa szesnastu uczniów Naszej S
zkoły uczestniczy w stażu zawodowym w Portugalii w ramach projektu Erasmus+. Pierwszy dzień stażu spędziliśmy w historycznym centrum Lizbony. Punktem docelowym była Apulia -urokliwa miejscowość nad oceanem. To stąd nasi uczniowie wyjeżdżają do pracy w gospodarstwie ogrodniczym Pana Fernanda. Wszyscy zakwaterowani jesteśmyw Centro Social João Paulo II. Pogoda przepiękna.Zwiedziliśmy już historyczną część Lizbony a także odbyliśmy krótką wycieczkę po Barcelos.

Czytaj więcej: Pozdrowienia z Portugalii!!

DZIEWCZYNA ZE SPADOCHRONEM

      Kobieta skacząca ze spadochronem – to jeszcze rzadkość w naszych czasach. 16-letnia dziewczyna, uczennica I klasy liceum ze spadochronem na plecach – to unikat na skalę kraju. Mamy taki „rodzynek” w naszej szkole – Aleksandra Wiercińska z I klasy mundurowej LO ZSP 4 oddała właśnie 3 skoki z wysokości 1200 metrów. Bezpiecznie wylądowała i ... zaśpiewała na szkolnej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego! Swój występ okrasiła efektownym, powietrznym szpagatem – już bez konieczności otwierania spadochronu...

    

Czytaj więcej: DZIEWCZYNA  ZE  SPADOCHRONEM

Konkurs ADAMED

Uczniowie klasy II ZW wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Krasnodębką-Jacenciuk oraz Panią Eweliną Pawłoś wzięli udział w konkursie "30 LABORATORIÓW NA 30-LECIE ADAMEDU". Wybrany temat to "Chemia w kuchni i jedzeniu". Temat zrealizowano poprzez nagranie filmiku pod tytułem "Naleśniki amerykańskie jako przykład reakcji chemicznej".

Myślę, że udało nam się pokazać w tym krótkim filmie, ile wspólnego z chemią jest chociażby podczas "robienia naleśników". 
JAK GŁOSOWAĆ?
 2. Potem w zakładkę " ZGŁOSZENIA "
 3. Na stronie 12 znajdziecie filmik konkursowy "Naleśniki amerykańskie jako przykład reakcji chemicznej"
 4. Naciskacie na ten filmik, dajecie " GŁOSUJ"
GŁOS MOŻNA ODDAĆ RAZ DZIENNIE DLATEGO, JEŻELI MOŻECIE TO PROSIŁABYM ŻEBYŚCIE GŁOSOWALI CODZIENNIE... Głosowanie trwa do 30 czerwca... Z GÓRY DZIĘKUJEMY!!!
Pani Małgorzata Krasnodębka-Jacenciuk

Rajd rowerowy -Dąbrowa

W dniu 10 czerwca br. w ramach Szkolnego Koła Geograficzno-Turystycznego kilkuosobowa grupa uczniów z naszej szkoły oraz z ZSP nr 2 wzięła udział w wycieczce rowerowej do Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie (gmina Przesmyki).

Czytaj więcej: Rajd rowerowy -Dąbrowa