N  A  S  I    P  A  R  T  N  E  R  Z  Y

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

1 klasa LO z wizytą w Policji

 

Uczniowie naszej pierwszej mundurowej klasy LO wizytowali Komendę Miejską Policji w Siedlcach. Poznawali m.in. tryb naboru do służb mundurowych oraz tajniki pracy funkcjonariuszy policji. To element ze współpracy szkoły z miejskimi i powiatowymi służbami mundurowymi.  

 

zdjęcie 1lo komendafoto: J. Długosz

Tutaj artykuł w Podlasie24.pl

Spektakl "Wolę żyć"

wole zyc DSC 61131

W dniu 21.11.2017 r. klasy 1 TK, 3 TŻ, 2LO, 2 TW, 2TK, 3 TK udały się do siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki na spektakl edukacyjno- profilaktyczny pt. "Wolę żyć".

Anna Wideńska

Międzyszkolny konkurs „Mistrz Czytania”

W dniu 16 listopada 2017 roku odbyły się międzyszkolne eliminacje konkursu „Mistrz Czytania” zorganizowanego już po raz trzeci przez SCDiDN w Siedlcach. Naszą szkołę reprezentowały Weronika Michalak (III TK) i Maria Myślińska (II LO).

mistrz czytania DSC 03004

Konkurencja była bardzo duża, a poziom uczestników w tym roku wyjątkowo wyrównany. Każdy miał za zadanie przeczytać dwa fragmenty prozy – jeden wybrany przez siebie i drugi przez jury.

Komisja konkursowa oceniała m. in. technikę czytania, środki artystycznego wyrazu i interpretację tekstu.

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs „Mistrz Czytania”

Konkurs Bliżej Pszczół

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w eliminacjach szkolnych konkursu Bliżej Pszczół.

Laureaci będą mieli szansę uczestnictwa w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie w dniach 22-23 marca 2018 roku.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 listopada.

Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:  pani Agnieszka Affek-Starczewska, pani Kamila Bukowska i pani Katarzyna Syczewska

 

Regulamin konkursu tutaj:

http://www.kul.pl/konkurs-quot-blizej-pszczol-quot,17966.html

Szkolny Mistrz Czytania – wybrany!

mistrz czytania 2017 DSC 03133

W dniu 3 listopada 2017 roku przeprowadzony został międzyklasowy konkurs „Mistrz Czytania”, który zorganizowali nauczyciele bibliotekarze. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I LO, I TK, I TW, II LO, II TK, II TŻ, III TK, i III TŻ. Zadaniem każdego z uczestników było

Czytaj więcej: Szkolny Mistrz Czytania – wybrany!