>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Języka Ojczystego w naszej Szkole.

Bo błąd w mowie – to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język się smuci, choruje, gdy ludzie źle nim mówią.

Janusz Korczak

 Z okazji Dnia Języka Ojczystego (21 lutego) w naszej Szkole w dniu 6 lutego 2020 r. odbyło się "Biegające Dyktando" zorganizowane przez panią Magdalenę Chojecką i panią Anetę Kalinowską. Zadaniem uczniów było jak najwierniejsze i bezbłędne zapisanie oryginalnego tekstu. Jedna osoba miała przeczytać fragment dyktanda w bibliotece, a następnie podyktować go koleżance/ koledze w świetlicy. Uczniowie podeszli do tego zadania niezwykle ambitnie, ale najważniejsza była dobra zabawa.

20200206 100124

Czytaj więcej: Dzień Języka Ojczystego w naszej Szkole.

Szkolny MAM TALENT-ZGŁOŚ SIĘ!

Drodzy Uczniowie!!!

Samorząd Szkolny zachęca do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Talentów, który odbędzie się                   01 kwietnia 2020 roku.

Jeśli pięknie śpiewasz, tańczysz, recytujesz, żonglujesz lub posiadasz inne ukryte talenty, którymi chciałbyś się podzielić z całym światem, zgłoś się.

Czekamy na Ciebie!

 Zgłoszenia przyjmują Justyna Trębicka i Natalia Trębicka z klasy 1 LO8 i pani Magdalena Chojecka (opiekun Samorządu Szkolnego).

 

Mam talent

XXIX Ogólnopolski Turniej „Kamień Wiary”

   7 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, dwoje naszych uczniów wzięło udział w Eliminacjach Miejskich do XXIX Ogólnopolskiego Turnieju „Kamień Wiary”. Karolina Maciejuk z klasy ITŻ8 (opiekun p. A. Borkowska) i Michał Jastrzębski z klasy I LO g (opiekun p. M. Chojecka) podczas tej artystycznej imprezy reprezentowali naszą szkołę w kategorii ,, Poezja Śpiewana”.Uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wstaw 1

                                                                       wstaw

„Łączka i inne miejsca poszukiwań”

 

20200204 134049 

4 lutego uczniowie klas 1LOg i 1LO8 pod opieką pani Magdaleny Chojeckiej i pana Roberta Ossowskiego wzięli udział w kolejnym spotkaniu w Przystanku Historia w ramach realizowanego przez Szkołę projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Tym razem spotkanie i warsztaty poświęcone były zagadnieniu: Jak przywrócić tożsamość? Pracownik pionu identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej opowiadał młodzieży o sposobach poszukiwań i identyfikacji zamordowanych bohaterów narodowych.   

Czytaj więcej: „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

Mecz szachowy ZSP Nr 4 - I LO Prus.

 

 

83099307 3034744883202461 6168540152021909504 n28.01.2020 r. w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach odbył się mecz szachowy między drużyną gospodarzy z ZSP Nr 4, a I LO im. Bolesława Prusa. Przed zawodami Pani Dyrektor Agnieszka Affek-Starczewska przywitała wszystkich zawodników i zyczyła sukcesów w rozgrywanych partiach szachowych.

Czytaj więcej: Mecz szachowy ZSP Nr 4 - I LO Prus. 

Szachowy mecz rewanżowy z "PRUS-em"

stefanoff

04.02.2020 roku w I LO im. Bolesława Prusa odbył się mecz rewanżowy pomiędzy I LO, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4. Tym razem padł remis 2-2. Dwumecz wykazał że zespoły były mocno wyrównane. Na przełomie ośmiu partii zwycięska drużyna z „Prusa” uzyskała przewagę tylko jednego punktu. Te dwie ekipy są obecnie najmocniejszymi szkolnymi zespołami szachowymi.

Czytaj więcej: Szachowy mecz rewanżowy z "PRUS-em"