>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Konkurs Bliżej Pszczół

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w eliminacjach szkolnych konkursu Bliżej Pszczół.

Laureaci będą mieli szansę uczestnictwa w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie w dniach 22-23 marca 2018 roku.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 listopada.

Bliższych informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:  pani Agnieszka Affek-Starczewska, pani Kamila Bukowska i pani Katarzyna Syczewska

 

Regulamin konkursu tutaj:

http://www.kul.pl/konkurs-quot-blizej-pszczol-quot,17966.html

Szkolny Mistrz Czytania – wybrany!

mistrz czytania 2017 DSC 03133

W dniu 3 listopada 2017 roku przeprowadzony został międzyklasowy konkurs „Mistrz Czytania”, który zorganizowali nauczyciele bibliotekarze. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I LO, I TK, I TW, II LO, II TK, II TŻ, III TK, i III TŻ. Zadaniem każdego z uczestników było

Czytaj więcej: Szkolny Mistrz Czytania – wybrany!

Prezentacja Mostostalu

wizyta mostostal 2017 m 7

 

Uczniowie uczący się w zawodzie mechanik monter maszyn i urządzeń mieli możliwość zapoznać się z organizacją firmy  i zakresem produkcji zakładu pracy funkcjonującego na terenie  miasta Siedlce. Okazją do tego była wizyta Pana Bogusława Lipińskiego -Dyrektora ds. Produkcji w firmie Mostostal Siedlce Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Należy dodać, ze Pan Dyrektor jest absolwentem naszej szkoły, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że znalazł czas, aby zaprezentować przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej: Prezentacja Mostostalu

Uczniowie ZSP Nr 4 pamiętają o żołnierzach

20171025 cmentarz 7

 

      Uczniowie mundurowej klasy siedleckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 pamiętają o mogiłach żołnierzy mających swe miejsce pochówku w naszym mieście. W ramach szkolnego projektu patriotyczno – wychowawczego – objęli honorowym patronatem kwatery żołnierskie znajdujące się na miejskim cmentarzu przy ulicy Cmentarnej.

    

Czytaj więcej: Uczniowie ZSP Nr 4 pamiętają o żołnierzach

Spotkanie autorskie -Marioli Pryzwan

DSC 0270

W dniu 24 października  uczniowie z klas I TK i I TŻ mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim pani Marioli Pryzwan w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.

Autorka wielu biografii m. in. o Marii Dąbrowskiej, Halinie Poświatowskiej, Władysławie Broniewskim, Marii Kownackiej, Annie Jantar, Annie German, Irenie Jarockiej czy Zbyszku Cybulskim, tym razem swój wykład poświeciła  Marii  Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Młodzież wysłuchała wielu ciekawostek z życia i twórczości poetki, zainteresowani mogli zakupić książki z dedykacją pani Pryzwan, a nawet zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Z Biblioteki Pedagogicznej można wypożyczyć wiele książek autorstwa pani Marioli Pryzwan.

DSC 0262

 

DSC 0264

DSC 0275

Aneta Kalinowska