>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Fotopołowy 2019

Rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Zachęcamy naszych uczniów do udziału.

Strona konkursu

fotopolowy2019

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2019

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału

w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Etap szkolny olimpiady odbędzie się w dniu 10 stycznia 2019 r. o godzinie 10.00 w Sali nr 50.

Więcej informacji o olimpiadzie, zakres materiału i literatura na stronie internetowej : www.ekoolimpiada.pl

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje p. Małgorzata Pawlonka  (sala 50) do 09  stycznia 2019 r.

Rocznica powstania AK w Siedlcach.

Dnia 15 lutego 2019r Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbyła się uroczystość upamiętniająca 77 rocznicę powstania Armii Krajowej. Sala Biała MOK gościła między innymi nasza młodzież z 1 i 2 klasy liceum o profilu mundurowym. Prelegenci przybliżyli zebranym historię siedleckiego garnizonu oraz rys historyczny podziemnej armii Polski w latach okupacji. Wzruszeń dostarczyły występujące przedszkolaki, które odśpiewały hymn i inne patriotyczne pieśni.

rocznica AK 2019

Sputnik?

15 listopada 2018 roku chętna, ucząca się języka rosyjskiego młodzież - 19 osób z klas: 1 LO, 3 LO, 2 TAK, 3 TAK i 4 TŻ uczestniczyło w Festiwalu Filmów Rosyjskich w Warszawie - "XII SPUTNIK NAD POLSKĄ". Obejrzeli trzy filmy: "Ostatni bohater", "Zaklęty w smoka', "Lili".

sputnik1

Czym jest SPUTNIK? Sputnik to nie tylko festiwal filmów rosyjskich, ale także święto kultury rosyjskiej. W Polsce organizowany jest od 12 lat i stał się największym i najbardziej reprezentatywnym przeglądem kina rosyjskiego na świecie. W ciągu 10 dni, co roku w listopadzie można zobaczyć wszystko to, co wydarzyło się w kinematografii rosyjskiej na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Naprawdę warto wybrać się na "SPUTNIK"!

Bożena Wojciechowska

Warsztaty z trenerem Amnesty International

Pokój może panować tylko tam, gdzie respektowane są prawa człowieka, gdzie ludzie mają zapewnione wyżywienie oraz gdzie jednostki i narody są wolne.

XIV Dalajlama

 amnesty3

W dniu dzisiejszym (10.01, czwartek) 13 uczniów i uczennic z klasy IILO wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Amnesty International. Ich tematem były prawa człowieka i sensybilizacja skutków hejtu w sieci.

Dwugodzinne spotkanie poprowadził trener AI, p. Filip Jach.

Dzięki jego otwartości i entuzjazmowi nasza grupa szybko przełamała pierwsze lody, bardzo aktywnie brała udział w grach edukacyjnych proponowanych przez młodego aktywistę i szczerze reagowała na stawiane przez niego tezy.

Czytaj więcej: Warsztaty z trenerem Amnesty International