>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Wyprawka Szkolna 2018

„Wyprawka Szkolna”. Dofinansowanie do zakupu podręczników wyniesie od 175 zł do 445 zł.
„Ministerstwo Edukacji Narodowej proceduje Rządowy program pomocy uczniom w 2018 r. „Wyprawka szkolna” – informuje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.
Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów niepełnosprawnych przez dofinansowanie zakupu podręczników albo materiałów edukacyjnych.
Pomoc będzie udzielana uczniom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego - rozpoczynającym w roku szkolnym 2018/2019 naukę w I i II klasie branżowej szkoły I stopnia, w klasach III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia, technikach, liceach, szkołach przyspasabiających do pracy, a także w odpowiednich klasach szkół artystycznych.

Czytaj więcej: Wyprawka Szkolna 2018

Biblioteka bliżej Czytelnika

W dniu 17. października 2017 roku biblioteka szkolna stała się jeszcze bardziej dostępna dla każdego. Tradycją lat ubiegłych nauczyciele bibliotekarze „wyszli” z wypożyczaniem książek na korytarz szkolny.

biblioteka bliżej

W tym roku na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się same nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Poza książkami na czytelników czekało także słodkie co nieco…

Wśród czytelników nie zabrakło nauczycieli, którzy także wypożyczyli coś dla siebie.

Czytaj więcej: Biblioteka bliżej Czytelnika

"Bliżej Pszczół" - wykład

wykład bliżej pszczół2

Dnia 13 grudnia 2017r. odbył się pierwszy w tym roku wykład z cyklu spotkań o tematyce pszczelarstwa w naszej szkole. Prelekcję poprowadził p.Witold Kąkol przedstawiciel Regionalnego Związku Pszczelarzy w Siedlcach oraz doradca z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Na wykładzie młodzież miała okazję zaznajomić się z biologią pszczoły miodnej i rodziny pszczelej oraz budową ula. Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. W styczniu planowane jest kolejne spotkanie, tym razem rozwijające temat prowadzenia pasieki, pożytków pszczelich, chorób i pasożytów pszczół oraz współczesnych problemów pszczelarstwa. Serdecznie zapraszamy naszą młodzież!!!

Kamila Bukowska