We czwartek 05.10.2023r. 28 uczniów z klas 2 i 3 technikum architektury krajobrazu wzięło udział w wycieczce zawodowej do Centrum Ogrodniczego "Daglezja na zielonej" w Rykach. Zwiedziliśmy ogród pokazowy traw ozdobnych oraz zobaczyliśmy oryginalne gatunki drzew i krzewów.
p.Katarzyna Syczewska
5 pażdziernika uczniowie klas 1Twe, 1Tk, 1LOa, 1LOb, 2Twe, 2LOa, 5Tk8, 5Tm8 brali udział w projekcie Ministerstwa Zdrowia "Dorosłość bez próchnicy",realizowanego przez Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Fundację NEUCA dla Zdrowia.
Warszaty prowadziła pani Monika Wanat- higienistka stomatologiczna.
Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą profilaktyki próchnicy zębów, prawidłowej higieny jamy ustnej oraz kształtowania właściwych nawyków żywieniowych.
Oprócz wielu wskazówek młodzież otrzyma szczoteczki elekrtyczne w prezencie, które zapewne pomogą utrzymać piękny i zdrowy uśmiech na długo.
25 września uczniowie klas maturalnych udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę, by w czasie mszy świętej, odprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu, modlić się o łaski potrzebne w czasie przygotowania do egzaminów zawodowych oraz matury.
Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili także: Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Bastion św. Rocha i Bastion św. Barbary oraz weszli na wieżę, by móc podziwiać panoramę miasta.
Maturzyści i ich opiekunowie uczestniczyli także w Drodze Krzyżowej, która została odprawiona na wałach jasnogórskich.
Barbara Gryciuk
4 uczennice z klasy 2TK wraz z opiekunem p. Katarzyną Syczewską przystąpiły do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Celem konkursu było poszerzenie świadomości poruszania się po internecie i uzyskanie nowych cyfrowych kompetencji. Uczennice przygotowały post (treść i grafikę) oraz hasło kampanii w mediach społecznościowych. Wspólna praca zespołu zaowocowała wygraniem mobilnej pracowni komputerowej dla naszej szkoły. Pracownia składa się z 16 laptopów z oprogramowaniem, przenośnej szafy do ich przechowywania i zasilania oraz interaktywnego monitora.
Zespół konkursowy: (od lewej) Weronika Adamiak, Paulina Jedlińska, Amelia Strzała, Weronika Lewandowska.
Katarzyna Syczewska
Tym razem 21 września w sile 26 pełnych zapału uczestników pod opieką K.Skolimowskiej, M.Sobolewskiego, L.Lisiewicza i R.Ossowskiego ruszyliśmy do muzeum ziemiaństwa w Dąbrowie. Słońce, lekki wiaterek i falujący teren sprzyjał wykręcaniu kilometrów. Jechaliśmy mało uczęszczanymi drogami i polnymi duktami. Pierwszy postój zrobiliśmy w Mordach gdzie na odrestaurowanym rynku w towarzystwie urokliwej fontanny odpoczęliśmy łapiąc dech na dalszą drogę. Zaopatrzenie, kiełba, pajdy chleba i musztarda były już z nami. Dalsza droga przebiegała lekko opadającym terenem, noga wszystkim podawała. Tym razem nikomu nie odpadła korba lub pedał ani nie skończył się łańcuch. Także dzika zwierzyna zdawała się omijać nas z daleka. Popychani lekkim wiatrem mknęliśmy w stronę Przesmyk gdzie pod remizą strażacką dokonaliśmy spontanicznej rekrutacji do naszej szkoły wśród miejscowej młodzieży. W fajnej atmosferze dotarliśmy do muzeum gdzie czekało na Nas już ognisko ( wielkie dzięki dla gospodarzy ) Zwiedziliśmy muzeum, wysłuchaliśmy ciekawej muzealnej lekcji a pozostały czas spędziliśmy przy ognisku. Żarty, śmiechy jak rzekł jeden z uczestników " takie rzeczy tylko na rajdzie" Droga powrotna to wiatr we włosach i frajda z połykanych kilometrów. Wielu biło swoje życiówki i zaciskało kciuki na kierownicy dociskając pedały. Przejechaliśmy ok. 75 może 80 km. Kto by to liczył. Wszak nie kilometry były najważniejsze ale atmosfera, wzajemne poznanie się i spędzenie czasu w malowniczej scenerii dworku i zespołu parkowego w doborowym towarzystwie. Do następnego razu.
„Trasowiczka” Olimpiady Zwolnieni z Teorii w naszej szkole. Mieliśmy dzisiaj przyjemność spotkać się z przedstawicielką Fundacji Zwolnieni z Teorii. Klasy 2 TWe i 1 LOb oraz przedstawiciele 2 LOb mieli okazji wysłuchać Wiktorii Wojciechowskiej, która zrealizowała dwa projekty w ramach Zwolnionych z Teorii, a dzisiaj już jako studentka, podzieliła się z nami swoimi wrażeniami. Dlaczego więc warto zacząć działać? Zwolnieni z Teorii to Olimpiada inne niż wszystkie. Uczniowie przez cały projekt korzystają z platformy do tworzenia własnych projektów społecznych. Otrzymujesz praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez realizację Twojego projektu. Wiedzę wykorzystujesz w praktyce - nawiązujesz partnerstwa, uczysz się pracy w zespole, tworzysz harmonogram i budżet. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A jak się postarasz, otrzymujesz “Złote Wilki” - nagrody dla najlepszych projektów w Polsce. Kto podejmie wyzwanie w tym roku?
Każdego roku nasza szkolna biblioteka włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania objętą patronatem Prezydenta Polski. Tegoroczną lekturą była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” – jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w sali gimnastycznej
w dniu 13 września (środa).
Młodzież klas pierwszych przychodzi o godz. 9.40 pod opieką nauczyciela, z którym w tym czasie ma lekcje.
Uczniowie ze starszych klas, którzy będą mieli podręczniki do sprzedania
powinni sami zwolnić się u nauczycieli.
Pozostałe klasy zapraszamy na kiermasz w godz. 10.40-11.25
Osoby, które będą chciały kupić bądź sprzedać podręcznik powinny się same zwolnić u nauczycieli.
Ceny zakupu podręczników uzgadniają kupujący i sprzedający pomiędzy sobą.
Uczniowie kupujący podręczniki powinni posiadać ich listę zgodnie z wykazem
podanym przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.
Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.
Osoby zakwalifikowane do przyjęcia, podczas potwierdzania woli podjęcia nauki w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach zobowiązane są dostarczyć komisji rekrutacyjnej w dniach od 19 lipca 2024 (piątek) od godz. 12:00 do 24 lipca 2024 (środa) do godz 15:00 komplet dokumentów:
Zofia Żydak, uczennica II klasy TM / TTŻ Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów juniorek młodszych (do lat 17) rozgrywanych w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich! Zawody odbyły się w dniach 8-9 czerwca b. r. na pomoście w podkarpackiej Dębicy i zgromadziły 200 startujących zawodniczek i zawodników tej grupy wiekowej.
Zofia Żydak uzyskała w swojej kategorii wagowej następujące wyniki: rwanie 59 kg + podrzut 72 kg = dwubój 131 kg. Dało jej to drugie miejsce w kraju i tytuł wicemistrzyni Polski! To ogromny sukces naszej uczennicy - jednocześnie zawodniczki klubu sportowego WLKS Siedlce. Trenerem sztangistki jest Dawid Fertykowski - szkoleniowiec żeńskiej kadry narodowej juniorek. W Dębicy Zofia Żydak przegrała jedynie z rekordzistką i reprezentantką Polski Katarzyną Kozerą z Radomska.
Gratulujemy Zosi miejsca na podium Mistrzostw Polski, życzymy kolejnych sukcesów – już na mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i „dorosłej” olimpiadzie.
Piotr Buczek
foto: SportSiedlce.pl
14 czerwca 2023 r. obchodzony będzie Światowy Dzień Krwiodawcy.
Celem kampanii jest skupienie uwagi na pacjentach wymagających wsparcia w postaci transfuzji przez całe życie i podkreślenie roli, jaką może odegrać każda osoba, przekazując cenny dar w postaci krwi lub osocza.
Dnia 06.06.2023 r. w ZSP Nr 4 w Siedlcach odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych . Turniej zgromadził 130 zawodników i zawodniczek, 10 z rankingiem międzynarodowym.
Read more: V Indywidualne Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych
W dniu 30 maja 2023r. drużyna piłki nożnej w ZSP Nr 4 w Siedlcach zdobyła 3 miejsce w międzyszkolnych zawodach zorganizowanych pod patronatem UPH w Siedlcach. Nasz uczeń Tomasz Lemka z 1TW zdobył tytuł króla strzelców tego turnieju.
opiekun- Leszek Lisiewicz
We wtorkowe przedpołudnie, 30 maja 2023r., Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach gościł przedstawicieli kilku rodzajów Wojska Polskiego – związane to było m. in. z planowanym uruchomieniem – od 1 września 2023r. - oddziału przygotowania wojskowego (według programu Ministerstwa Obrony Narodowej) w mundurowych klasach IX Liceum Ogólnokształcącego obecnego w strukturze ZSP Nr 4.
Zaproszenia do odwiedzenia „Rolnika” przyjęły siedleckie jednostki i przedstawicielstwa: 53 Batalion Lekkiej Piechoty, 18 Batalion Dowodzenia, Związek Polskich Spadochroniarzy i Wojskowe Centrum Rekrutacji.