Zawodnicy z całego kraju trenują pod okiem trenerów Krystiana Misztala i Sebastiana Pawlaka. Zajęcia odbywają się codziennie na obiektach WLKS.
„Poezja małych skwerów... czyli patriotyzm wczoraj i dziś” to propozycja Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych mieszkańców naszego miasta. W spotkaniu w plenerze, na Skwerze Niepodległości 8 czerwca udział wzięli uczniowie klasy 2LOg pod opieką pani Magdaleny Chojeckiej.
Read more: "Poezja małych skwerów... czyli patriotyzm wczoraj i dziś"
Nasza uczennica Karolina Maciejuk z klasy 2TŻ8 swoim wokalem oraz interpretacją piosenki "Resztki piór" (muz.K.Mroziński, sł.E.Andrzejewska) zdobyła I miejsce w XXV Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej zorganizowanym przez MOK w Siedlcach. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce z uwagi na pandemię odbył się online. Karolinko jesteśmy z Ciebie bardzo dumni.
Ponadto warto przy tej okazji wspomnieć, iż w niedzielny wieczór (6 czerwca) odbył się koncert zespołu Niekompletni, działającego przy MOK w Siedlcach, w którym występuje nasza uczennica Karolina Maciejuk. Podaczas koncertu zatytułowanego "Taką mnie śceiżką poprowadz" widzowie mogli posłuchać piosenek A.Osieckiej w wykonaniu "Niekompletnych". Karolina jak zwykle czarowała nieprzeciętnymi umiejętnościami wokalnymi i ujmującą interpretacją tekstów poetki. Karolinko życzymy Ci wielu sukcesów.
Szanowni Państwo,
Od września 2021 roku w szkole organizowane będą zajęcia wspomagające dla naszych uczniów. Zajęcia te mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.
Poniżej znajduje się link do deklaracji udziału w tych zajęciach. Grupa zajęciowa to minimum 10 osób.
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach wspomagajacych
Deklarację należy złożyć do 20 czerwca do sekretariatu Szkoły.
5 czerwca 2021 r. stażyści ze Spoleto podziwiali Marmurowy Wodospad - Cascata delle Marmore
To jeden z wielu przykładów wybitnych osiągnięć rzymskich inżynierów. Jego stworzenie miało na celu odwrócenie biegu rzeki Velino, w kierunku Nery i osuszenie bagnistych terenów, aby były zdatne do uprawy. Cały wodospad ma 165 m wysokości, jest najwyższym sztucznym wodospadem w Europie (najwyższa jego część ma wysokość 85 m). Miejsce to nie tylko cieszy oczy turystów - przez większość czasu woda gromadzona jest w zbiorniku i kierowana do elektrowni wodnej. W celu kontrolowania działania elektrowni i zapewnienia rozrywki turystom, wodospad jest włączany tylko w określonych porach dnia.
![]() |
![]() |
![]() |
Kacper Sowinski z klasy 3TK pomógł nieprzytomnemu mężczyżnie
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dnia 23 kwietnia 2021r. odbyły się eliminacje okręgowe XLIV 2020/2021 edycji OWiUR. Uczeń z klasy 2TK8 Michał Niedziółka wywalczył tam 2 miejsce i zakwalifikował się do finału.
Finał odbył się w murach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. W zmaganiach wystartowało ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu. Spośród 19 uczestników z bloku architektury krajobrazu Michał zdobył zaszczytne 5 miejsce.
GRATULUJEMY !
Nasza grupa, zgodnie z programem, ruszyła w sobotę 29 maja na wycieczkę do Guimaraes i Bragi. W pierwszym mieście zwiedzanie zaczęliśmy od zamku w którym narodziła się Portugalia.
DRODZY UCZNIOWIE!!!
Od poniedziałku 31 maja 2021 wszyscy wracamy do nauki w formie stacjonarnej.
Przypominamy również o obowiązującej w szkole zmianie obuwia.
Do zobaczenia..
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego
w Siedlcach
„EUROPEJSKI SUKCES”
Nr projektu: 2020-1-PL01-KA102-078619
projekt zagranicznych staży zawodowych finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
- Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego
W ramach projektu 64 uczniów naszej szkoły z klas technikum kształcący się w zawodach:
technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – weźmie udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech i w Hiszpanii.
Celem głównym tak pomyślanego projektu jest przygotowanie uczestników do pomyślnego startu na rynku pracy. Złożą się na niego cele szczegółowe projektu: umożliwienie uczestnikom podwyższenia kwalifikacji zawodowych i językowych oraz kompetencji osobistych; rozwinięcie i utrwalenie międzynarodowego wymiaru kształcenia praktycznego w naszej szkole.
Każdy uczestnik projektu weźmie udział w kursie przygotowującym go do wyjazdu na staż. Na kurs złożą się zajęcia przygotowania pedagogicznego, językowego (40-godzinny kurs języka włoskiego lub hiszpańskiego) i kulturowego. Po ich zakończeniu uczestnicy wyjadą na staże. Stażyści, podzieleni na dwie 16 - osobowe grupy, odbędą staże we Włoszech (pierwsza grupa) i w Hiszpanii (druga grupa) listopadzie 2021 roku. Dwie kolejne grupy odbędą staże po roku, na przełomie marca i kwietnia 2022 r. Z każdą grupą wyjedzie dwóch opiekunów szkolnych.
Każdy z uczestników dostanie certyfikat odbycia kursu językowego i certyfikat odbycia zajęć przygotowania kulturowego i pedagogicznego – oba wystawione przez szkołę; certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską/hiszpańską organizację partnerską oraz unijny dokument Europass-Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe - honorowany na terenie całej Unii Europejskiej, a także dokumenty Europass-CV i Europass-Paszport Językowy.
Formularz rekrutacji dostepny jest u koordynatora projektu pani dyrektor Agnieszki Affek-Starczewskiej
NABÓR WNIOSKÓW DO 18 CZERWCA 2021r.
Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. kurs językowy, pedagogiczny i kulturowy, przelot, pobyt wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty organizacji stażu są finansowane ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Stażyści ruszyli do zajęć pełną parą.
Dziewczęta rozpoczęły prace przy projektowaniu zagospodarowania fragmentu kampusu.
Chłopcy zajęli się sadzeniem i nawadnianiem.