
W 2022 roku mija 80 lat od Zagłady Żydów w Siedlcach. W okresie II wojny światowej Niemcy wymordowali w mieście oraz wywieźli z Siedlec do obozu Treblinka II około 17 tys. obywateli polskich pochodzenia żydowskiego z Siedlec i okolicznych miejscowości.
W miniony piątek (19.09.2022) uczniowie klasy 1 TWe wraz z wychowawcą i nauczycielem historii p. Anetą Pachecką mieli zaszczyt upamiętnienia tych wydarzeń poprzez udział w konferencji historycznej „Społeczność żydowska w Siedlcach. Pamięć Zagłady.” zorganizowanej przez Muzeum Treblinka, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach.
Read more: 1 TWe na konferencji historycznej "Społeczność żydowska w Siedlcach. Pamięć Zagłady"

OGŁOSZENIE !!!
W dniu 27 września 2022 r. (wtorek) odbędą się spotkania dla rodziców uczniów naszej szkoły
W czwartek 22 września 2022 odbył się X RAJD ROWEROWY promujący Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wzięła w nim udział młodzież z siedleckich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. ZSP Nr 4 wystawiło liczną, bo aż 19-osobową, reprezentację dziewcząt i chłopców pod opieką pani Katarzyny Skolimowskiej i panów Roberta Ossowski (kierownika rajdu), Macieja Sobolewskiego i Leszeka Lisiewicza. Uczestnicy rajdu wystartowali z parkingu pod Szkołą Podstawową Nr 1 na ul.Konarskiego i przejechali ponad 30 km na trasie: Siedlce-Strzala-Chodów-Kisielany-Bale-Kisielany-Niwiski-Wyłazy-Chodów-Siedlce. W Balach w Leśniczówce czekał na nich ciepły posiłek (m.in. pyszne kiełbaski i kaszanki z grilla) owoce i napoje a także ciekawa pogadanka na temat myśliwstwa i ekologii.
W drodze powrotnej mieliśmy kilaka nieprzewidzianych awarii sprzętu rowerowego. Jednak fachowcy byli wśród nas i wszystko zostało naprawione w drodze. Mieliśmy również niespodziewane zdarzenie z łosiem, ale to długa historia....
Wszyskim serdecznie gratulujemy ukończenia rajdu i wspaniałej promocji roweru jako środka transportu i rekreacji.
Ps. Mamy pomysły na nowy rajd rowerowy. Chętnych zapraszamy po więcej informacji do opiekunów.

Read more: X RAJD ROWEROWY promujący Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Informacja o ubezpieczeniu uczniów od nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2022/2023
Ogólne warunki ubezpieczenia NNW

Każdy dzień, miesiąc czy rok jest wyjątkowy. Wrzesień jest również miesiącem szczególnym i niezwykłym. Możemy iść do szkoły, możemy planować wyjścia czy wyjazdy klasowe, możemy iść tam gdzie chcemy, możemy czuć się bezpieczni bo nie spadają na nas bomby i nikt do nas nie strzela i nie zabija naszych bliskich. Jest to możliwe dzięki wielu wysiłkom, działaniom i walkom naszych dziadków i pradziadków. To dzięki Nim żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.
Narodowe Czytanie w naszej szkole

Lekturą tegorocznej 11. edycji Narodowego Czytania objętej patronatem Prezydenta Polski były Ballady i romanse Adama Mickiewicza dla uczczenia 200. rocznicy wydania dzieła naszego narodowego wieszcza.
Tradycyjnie nasza szkolna biblioteka również po raz kolejny włączyła się w tę ogólnopolską akcję. Ucharakteryzowani uczniowie z klasy IV LO8 z dużym zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów ballady „Romantyczność” i „Powrót taty”.
Od dnia 12 września br. (poniedziałek) obowiązuje zmiana obuwia na terenie budynku szkoły. Zgodnie z zapisami
w Statutach obowiązujące obuwie
to materiałowe trampki, tenisówki, a nie obuwie typu adidas.
OGŁOSZENIE!!!
Zapraszamy po odbiór Certyfikatów i Dyplomów uczniów/ absolwentów, którzy w czerwcu 2022 roku zdali egzaminy zawodowe.
Deklaracje na kolejną sesję egzaminacyjną, czyli sesję Zima 2023 należy składać do Kierownika kształcenia praktycznego do 15 września 2022r
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
Kiermasz używanych podręczników szkolnych dla klas pierwszych
odbędzie się w sali gimnastycznej
w dniu 12 września (poniedziałek) w godz. 10.40-11.25
Młodzież klas I przychodzi na kiermasz pod opieką nauczyciela, z którym w tym czasie ma lekcje.
Pozostałe starsze klasy zapraszamy na kiermasz w godz.11.30-12.15
Nauczycieli, którzy w tym dniu mają 4 lekcję (kiermasz) prosimy o zwolnienie uczniów, którzy zechcą sprzedać podręczniki dla klasy I oraz na 5 lekcji sprzedających i kupujących uczniów ze starszych klas.
Ceny zakupu podręczników uzgadniają kupujący i sprzedający pomiędzy sobą.
Uczniowie kupujący podręczniki powinni posiadać ich listę zgodnie z wykazem
podanym przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.
Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.
OGŁOSZENIE !!!
Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.
Wnioski, oświadczenia i dowody zakupu podreczników, materiałów edukacyjnych oraz ćwiczeń należy złożyć do sekretariatu szkoły do 7 września 2022r.
Przypominamy, że matura w terminie poprawkowym odbędzie sie 23 sierpnia 2022r. o godz 9.00
W Branżowej Szkole II-go stopnia są jeszcze wolne miejsca.
Jeżeli kształciłeś sie w zawodzie:
możesz kontynuować naukę w Branżowej Szkole II-go stopnia w zawodzie technik mechanik

Poniżej znajdziesz:
Ewelina Obłoza, uczennica II klasy Technikum Architektury Krajobrazu ZSP Nr 4 w Siedlcach odniosła na początku wakacji wielki sportowy sukces! Podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów juniorek do lat 17, rozgrywanych w ramach finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu, zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski!
Uczennica „Rolnika”, jednocześnie sztangistka klubu sportowego WLKS Siedlce Nowe Iganie startowała na pomoście w Zamościu 8 lipca 2022r., uzyskując wyniki: rwanie 63 kg + podrzut 79 kg = dwubój 142 kg. Zawodniczka trenuje na co dzień pod opieką trenera Dawida Fertykowskiego, który jest jednocześnie szkoleniowcem juniorek kadry narodowej Polski! Dotychczasowe największe sukcesy naszej zawodniczki, to m. in. III miejsce w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS 2022 oraz I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego 2021.
A wychowania fizycznego uczy Ewelinę w „Rolniku” pani profesor Marta Kleszczyńska – Fertykowska, jeszcze niedawno: wybitna polska sztangistka, 6-krotna mistrzyni, reprezentantka i rekordzistka Polski, uczestniczka mistrzostw świata i Europy! Mając takie wzorce i sportowe ambicje – nie mogło być inaczej - nasza uczennica sięgnęła po pierwsze w swojej karierze złoto. Życzymy dalszych sukcesów, „połamania sztangi” i godnego reprezentowania Szkoły!
Piotr Buczek
foto: SportSiedlce.pl