Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 133 guests and no members online

XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o Św. Maksymilianie

            W dniach 10-11 kwietnia 2024 roku odbył się finał XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie, której głównym celem jest przybliżenie postaci Św. Maksymiliana Marii Kolbego, zachęcenie do życia na jego wzór i rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego.

W pierwszym dniu swoją wiedzą wykazywali się uczniowie szkół podstawowych, którzy wraz z opiekunami przyjechali z różnych zakątków naszego kraju, w drugim zaś – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Sala gimnastyczna

Pisemna

Tradycyjnie w naszej szkole, dzięki uprzejmości Dyrekcji, odbyła się pierwsza część pisemna, do której przystąpiło łącznie 183 uczestników. Taka duża ilość młodych ludzi, którzy nieustannie przez 18 lat zgłębiają wiedzę o Św. Maksymilianie, świadczy o tym, że jest to naprawdę Wielki Święty, wciąż aktualny bez względu na zmieniające się czasy.

          Po oficjalnym rozpoczęciu przez o. Daniela Śliwińskiego (asystenta zakonnego Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie), powitaniu gości przez pana dyrektora Leszka Rozbickiego i części pisemnej, uczestnicy udali się na teren klasztoru Ojców Franciszkanów. Najpierw uczestniczono we Mszy Świętej, a następnie (jak na 18. edycję przystało) skosztowano jubileuszowego tortu, który symbolicznie pokroiły osoby związane z olimpiadą od początku.

Tort

Ustna 1

Po ogłoszeniu wyników części pisemnej, finaliści przystąpili do części ustnej, w której powalczyli o cenne nagrody (m. in. laptop, indeksy na różne kierunki wyższych uczelni, tablet, sprzęt fotograficzny i słuchawki).

To nie koniec! Jubileusz zobowiązuje, a na widok zaangażowanych i chętnych do zdobywania wiedzy młodych ludzi – serce rośnie...

Do zobaczenia za rok!