Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 137 guests and no members online

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW INTERNATU ZSP 4

porzegnanie maturzystów internat

           Trzynaścioro absolwentów, tegorocznych maturzystów, pożegnało – 16 kwietnia 2024r. - internat Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 w Siedlcach. Placówka z ulicy Kazimierzowskiej – jak co roku - żegna swoich wychowanków, uczniów siedleckich szkół średnich, specjalnym programem artystycznym przygotowanym przez młodsze roczniki. W tym roku, większość maturzystów opuszczających gościnne – jak wielokrotnie podkreślano! - mury internatu, stanowili uczniowie „Rolnika” oraz „Królówki”.

Sylwetka każdego z absolwentów była jeszcze raz prezentowana pod względem „zasług” dla internatu (same pozytywy!), podobnie jeśli chodzi o cytowanie wspomnień maturzystów z paroletniego pobytu w placówce. Młodsze koleżanki i koledzy poznali też najbliższe plany – naukowe, sportowe, artystyczne – swoich, dorosłych już przyjaciół. Przygotowano również specjalny koncert muzycznych życzeń dla absolwentów – od „Jestem twoją bajką” Sanah po $UICIDEBOY$ - Not Even Ghosts Are This Empty ...

Tu dodajmy, jak ciekawie i różnorodnie wyglądają plany absolwentów internatu „Rolnika” – i tak: studia prawnicze, muzyczne, Politechnika Warszawska – kierunki związane z matematyką, informatyką i fizyką, Akademia Wychowania Fizycznego, studia zaoczne na kierunku kryminalistyka. Inne, życiowe plany, to: nauka w szkole policealnej, występy w „The Voice of Poland”, wyprowadzka do USA lub Skandynawii …

Wspominając swój pobyt w placówce, młodzież podkreślała rodzinną atmosferę oraz wsparcie i troskę ze strony pani kierownik i wychowawców. „Zawsze czułem się tu jak w domu i wracałem z uśmiechem na twarzy. I rózgę na święta też zapamiętałem…” - to jedno ze wspomnień przytoczonych podczas pożegnalnego wieczoru. Innym zapadły w pamięć „pogaduszki z paniami z kuchni oraz wspaniałe znajomości na długie lata”, jeszcze innym – treningi siatkówki.

Na zakończenie, kierownik placówki Alina Krasuska – życząc bohaterom wieczoru właściwych życiowych wyborów i dziękując za wspólnie spędzony czas - wręczyła im pamiątkowe upominki, zapraszając jednocześnie do odwiedzin „swojego drugiego domu” i jego miejsce w uczniowskiej pamięci – na lata … Benefis maturzystów zakończył fragment utworu „Do Widzenia Profesorze”:

Tym wierszem Cię żegnamy, profesorze,
Nasze myśli będą z Tobą szły.
Tym wierszem przepraszamy - za kłopoty przepraszamy - i za łzy…

P. Buczek

 

GALERIA