W dniu 2 grudnia 2019 odbyła się Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. W pierwszym etapie - szkolnym wzieło udział 47 uczniów z klas: 4TK, 4TW, 3TŻ oraz 2LO. Realizowana była pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
5 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 3 TŻ - kierunek Technik technologii żywności udali się pod opieką p. Ewy Kąkolewskiej i p. Mileny Andrzejczyk do zakładu „Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek”.
Główny technolog opowiedział o historii zakładu oraz zapoznał uczniów z metodami wytwarzania produktów. Podbijają one nie tylko rynek naszego regionu, ale również całego świata, gdyż 80% produktów eksportowane jest do USA. Nie każdy wie, że to właśnie z Podlasia pochodzą korzenie tradycji gorzelniczej, a także składniki używane do produkcji tych mocnych trunków.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych, a także laboratorium zakładowego. Po wycieczce część uczniów wyraziła chęć odbycia w tym miejscu praktyk zawodowych, miejmy nadzieję, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, gdyż jest to zakład z wieloletnią tradycją i ogólnoświatowym zasięgiem.
p.Andrzejczyk Milena i p.Kąkolewska Ewa
W dniu 27 listopada 2019r. klasa II Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Technologii Żywności pod opieką pani dyrektor Agnieszki Affek -Starczewskiej i pani Katarzyny Konopki uczestniczyła w szkoleniu pt. Mazowieckie Dobre praktyki i tradycje kulinarne-produkty regionalne i tradycyjne. Uczestnicy szkolenia poznali specyfikę produktów tradycyjnych,innowacyjnych oraz poznali zasadę funkcjonowania rolniczego handlu detalicznego.
28 listopada pod opieką P. Bożeny Wojciechowskiej i P. Moniki Jóźwik uczniowie klas 2LO, 3TK, 4TŻ, 1TK8, 1LO8, 1LOg, 1TWg wybrali się do Warszawy na 13 FESTIWAL FILMÓW ROSYJSKICH SPUTNIK NAD WISŁĄ. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wykładu Artura Zaborskiego na temat kinematografii rosyjskiej oraz obejrzeć maraton filmowy składający się z następujących pozycji:
„Lecą żurawie”, reż. Michaił Kałatozow, 1957 r.
„Drogi tato”, reż. Michaił Roschodnikow, 2019 r.
„Ołówek”, reż. Natalia Nazarowa, 2019 r.
Klasyka kina radzieckiego jak i współczesne filmy rosyjskie wywarły na naszych uczniach duże wrażenie i spotkały się z pozytywnymi komentarzami. Za rok chętnie jeszcze raz się wybierzemy.
W dniu 25 listopada uczniowie z klas 1lo8, 1log oraz 3 tk
pod opieką p. Aneta Pacheckiej brali udział w wycieczcie do Fundacji "Żółty Latawiec".
Rozpoczęli w ten sposób realizację projektu szkolnego "Poznaj ich AUTentYZM" w ramach lekcji wos,
poprzez który poznają zagadnienie autyzmu
oraz działanie organizacji pozarządowych na przykładzie Fundacji "Żółty Latawiec".
Wraz z naszymi przyjaciółmi z Fundacji odczarowujemy autyzm
i uczymy tolerancji na "innego" ucznia w naszej szkole.
Promujemy partycypację społeczną i postawę obywatelską.
Warsztaty bardzo podobały się młodzieży i są świetną bazą do dalszej pracy nad projektem.
Dziękujemy "wyjątkowym" dzieciom
i terapeutom "Żółtego Latawca" za ciepłe przyjęcie i fantastyczną zabawę.
Wiele się tego dnia nauczyliśmy.
Dziękujemy za pomoc!!!
W imieniu uczniów klasy 1LO8 oraz Samorządu Szkolnego, a przede wszystkim Pana Henryka, DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy się w nią włączyli. Za każdy ofiarowany datek, za
każdą rzecz, która wylądowała w naszym pudełku, za okazane serce. Dziękujemy, że przyczyniacie się do tak dużego dobra, jakim jest POMOC. Jesteśmy dumni, że macie tak duże serce i
chęci do pomocy. Jak napisał Ronald Reagan "Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś".DZIĘKUJEMY.