Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Zawodowcy na start BIS - informacje o projekcie

NUMER PROJEKTU: RPMA. 10.03.01-14-e014/20

PRIORYTET: X Edukacja

DZAŁANIE: 10.3 Doskonalenie zawodowe

PODDZIAŁANIE: 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów

OPIS PROJEKTU

Projekt to odpowiedź na indywidualnie zdiagnozowane zapotrzebowanie trzech Zespołów Szkół Kształcenia Zawodowego prowadzonych przez Miasto Siedlce, Powiat garwoliński i Powiat Sochaczewski. W efekcie wypracowano koncepcję partnerskiego projektu, którego liderem jest UPEMI. Projekt dedykowany jest dla 319 Uczniom i 33 Nauczycielom z:

  • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach – Technikum oraz Branżowa Szkoła I stopnia
  • Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem – Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia
  • Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego w Teresinie

Celem projektu jest dostosowanie kompetencyjne Uczniów/Uczennic, które uatrakcyjni ich jako przyszłych pracowników, zwiększy ich szanse na rynku pracy oraz wzmocni ich zdolność zatrudnieniową. Powyższe działania zostaną wzmocnione poprzez specjalistyczne wsparcie ukierunkowane na udoskonalenie warsztatu pracy Nauczycieli/Nauczycielek kształcenia zawodowego oraz poprzez zapewnienie w wyżej wspomnianych wymienionych Szkołach warunków odzwierciedlających naturalne środowisko pracy.

Za główne formy wsparcia obrano realizację staży uczniowskich, organizację dodatkowych, zawodowych i specjalistycznych zajęć/warsztatów/kursów, studiów podyplomowych oraz doposażenie pracowni zawodowych. Powyższe formy będą realizowane w ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w tym z pracodawcami.

Głównym efektem wsparcia w ramach Projektu będzie podniesienie kompetencji, kwalifikacji i umiejętności zawodowych Uczniów/Uczennic, a także zaszczepienia w nich pasji do zawodu, wzmocnienia w nich pewności posiadanej wiedzy oraz osiągnięcia sukcesu na egzaminie zawodowym.

Cel główny:

Wzrost efektywności nauczania poprzez dostosowanie kompetencji zawodowych 319 Uczniów/Uczennic (96 K) i 33 Nauczycieli/Nauczycielek (15 K) oraz doposażenie 13 pracowni kształcenia zawodowego z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem – Technikum oraz Branżowa Szkoła I stopnia, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach – Technikum oraz

Branżowa Szkoła I stopnia, Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego w Teresinie w odpowiedzi na zapotrzebowanie i oczekiwania pracodawców z lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Cel szczegółowy nr 1

Podniesienie umiejętności i kompetencji praktycznych i zawodowych 243U (77K), we współpracy z pracodawcami w obszarze organizacji staży.

Cel szczegółowy nr 2

Podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych 319U (96 K), we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w obszarze realizacji szkoleń i warsztatów specjalistycznych.

Cel szczegółowy nr 3

Dostosowanie 13 pracowni kształcenia praktycznego zawodowego do rzeczywistych warunków środowiska pracy.

Cel szczegółowy nr 4

Podniesienie kompetencji oraz uzyskanie kwalifikacji przez 33 (15 K) Nauczycieli/Nauczycielek.

Planowany okres realizacji: od 01.05.2021 r. do 30.09.2023 r.

Całkowita wartość Projektu: 3 617 092,70 zł

Kwota dofinansowania otrzymana ze środków Unii Europejskiej: 2 893 674,16 zł

Kwota dofinansowania otrzymana ze budżetu Państwa: 177 852,47 zł

"EUROPEJSKI SUKCES" - Zakończyliśmy projekt

logo na prezentację

 

 

W dniu 30 września 2022r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Europejski Sukces”

Dla nas był to sukces bo projekt przebiegał w cieniu pandemii COVID.

Bardzo cieszymy się, że w tym ważnym dla nas wydarzeniu wzięli udział Pan Robert Szczepanik - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, Pan Kazimierz Paryła - Skarbnik Miasta, oraz Pan Jarosław Skrzeczyński, przedstawiciel firmy Jarcom.

Spotkanie podsumowujące było okazją do podzielenia się wrażeniami ze staży oraz odnowienia wspomnień.

Na zakończenie wszyscy mogli porozmawiać przy słodkim poczęstunku.

W ramach projektu 59 uczniów naszej szkoły z klas technikum kształcących się w zawodach:

technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik transportu drogowego wzięło udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech i w Hiszpanii.

Prezentacja z podsumowania

Pożegnanie z Hiszpanią...

1648913138867

To już koniec naszego pobytu w Granadzie. W piątek odebraliśmy certyfikaty a po południu zwiedziliśmy Alhambrę, która zachwyciła nas wspaniałą architekturą i ogrodami.

Do zobaczenia w Polsce.

Serdecznie pozdrawiamy społeczność szkolną.

Stażyści i opiekunki.

 

Stażyści w Hiszpanii na półmetku

To już połowa naszego pobytu w Granadzie. Uczniowie naszej szkoły z kierunków: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki poszerzają wiedzę i doświadczenie u lokalnych przedsiębiorców. Oprócz pracy w miniony weekend mieliśmy możliwość odbycia wędrówki ekstremalnym szlakiem w górach Sierra Nevada. Nasz pobyt przebiega pracowicie i atrakcyjnie.

 1648056015713 1648056015726 1648056015720

HISZPANIA- zdjęcia

Serdecznie pozdrawiamy społeczność szkolną.

Stażyści i opiekunki

Projekt "Europejski sukces"

 

 

Oznaczenia

Przypominamy, że trwa nabór do projektu "Europejski sukces".

W tym roku wyjazdy stażowe do Hiszpanii i Włoch.

Mozna jeszcze składać deklaracje przystąpienia.

Wyjaśnień oraz informacji udziela p. Agnieszka Affek-Starczewska

 

Poniżej regulamin i formularz zgłoszenia

 

Regulamin rekrutacji

 

Formularz zgłoszeniowy

Adiόs Hiszpanio!

 

Nasz pobyt w Hiszpanii dobiega końca. W ostatnich dniach mieliśmy jednak sporo atrakcji. Pierwszą z nich był wyjazd do Malagi. W tym jednym z najstarszych miast Europy zobaczyliśmy wiele cennych zabytków, m.in. zamek Gibralfaro, katedrę, teatr rzymski, Muzeum Sztuk Pięknych (jego siedziba to dom, w którym urodził się Pablo Picasso) oraz Alcazabę – twierdzę wybudowaną przez Rzymian, a później przebudowaną przez Maurów, wewnątrz której obecnie mieści się muzeum archeologiczne z bardzo bogatą kolekcją eksponatów sięgających jeszcze czasów punickich. Mieliśmy okazję zobaczyć w nim arabską ceramikę, rzymskie rzeźby i mozaiki oraz wiele prehistorycznych eksponatów.hiszpania1133m

Czytaj więcej: Adiόs Hiszpanio!

Stażyści w miejscu pracy – Hiszpania

HISZP 11 21 2 MHISZP 11 21 1            

Uczniowie, przebywający na zagranicznym stażu w Hiszpanii, nie tylko poznają nowe miejsca, ale także pracują.

Część z nich odbywa praktyki w restauracjach, a część w centrach ogrodniczych. Wszędzie jednak panuje miła atmosfera.

Podróże kształcą!

Podróże kształcą!

Kolejny tydzień pobytu w Hiszpanii już za nami. Spędziliśmy go bardzo aktywnie.

W Granadzie uczestniczyliśmy w spacerach tematycznych: jeden związany był ze sztuką ulicy, drugi dał nam możliwość poznania najpiękniejszych parków miasta.

W sobotę (13.11.) wyruszyliśmy do Kordoby, gdzie zobaczyliśmy La Mezquita (wielki Meczet w dużej części zamieniony na katedrę), Alcazar czy Most Rzymski.

Mieliśmy też możliwość pospacerować urokliwymi uliczkami.

hiszpania16112021M

Jesteśmy w Hiszpanii !

Jesteśmy w Hiszpanii!

główne

2 listopada w ramach projektu Erasmus+ wyruszyliśmy (szesnastu uczniów i dwóch opiekunów) do Hiszpanii. Po czterogodzinnym locie szczęśliwie wylądowaliśmy w Maladze, skąd udaliśmy się do miejsca docelowego – Granady. Zostaliśmy zakwaterowani w dwóch apartamentach niemal w samym centrum zabytkowej części miasta.

Kolejne dwa dni upłynęły nam na spotkaniach organizacyjnych z koordynatorami projektu oraz z pracodawcami, u których młodzież przez trzy tygodnie będzie odbywać staż. Mieliśmy już także okazję pospacerować najstarszą ulicą Granady, obejrzeć arabski bazar, zabytkową katedrę itp. Spróbowaliśmy już także typowego hiszpańskiego deseru – flan.

Saludos!

Stażyści i opiekunowie

HISZPANIA 2021

Spotkanie organizacyjne - staże zagraniczne Włochy i Hiszpania

 

Oznaczenia

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego

w Siedlcach

EUROPEJSKI SUKCES

Nr projektu: 2020-1-PL01-KA102-078619

 

 

Zapraszam zainteresowanych stażem zagranicznym na spotkanie organizacyjne w dniu 21 czerwca o godzinie 10.30 w sali audiowizualnej. Tym uczniom, którzy piszą egzamin zawodowy informacje zostaną przekazane później.

 

Agnieszka Affek-starczewska

Marmurowy Wodospad - Cascata delle Marmore

5 czerwca 2021 r. stażyści ze Spoleto podziwiali Marmurowy Wodospad - Cascata delle Marmore

To jeden z wielu przykładów wybitnych osiągnięć rzymskich inżynierów. Jego stworzenie miało na celu odwrócenie biegu rzeki Velino, w kierunku Nery i osuszenie bagnistych terenów, aby były zdatne do uprawy. Cały wodospad ma 165 m wysokości, jest najwyższym sztucznym wodospadem w Europie (najwyższa jego część ma wysokość 85 m). Miejsce to nie tylko cieszy oczy turystów - przez większość czasu woda gromadzona jest w zbiorniku i kierowana do elektrowni wodnej. W celu kontrolowania działania elektrowni i zapewnienia rozrywki turystom, wodospad jest włączany tylko w określonych porach dnia.

wodoa wodo1  wodo

 

Chwile nad wodą. Staż w Portugalii 2021

logoerasmus

Wychodząc z założenia, że nie samą praca człowiek żyje, postanowiliśmy wypocząć w sposób aktywny przy użyciu wody, kajaków i oczywiście wioseł. Całą grupą ruszyliśmy do miejscowości Esposende, gdzie dzięki uprzejmości firmy Proriver mogliśmy spędzić radosne i … mokre chwile.

Stażyści i opiekunowie

 

kajaki2kajaki1

Stażyści przy pracy. Portugalia 2021.

logoerasmusStażyści ruszyli do zajęć pełną parą.

Dziewczęta rozpoczęły prace przy projektowaniu zagospodarowania fragmentu kampusu.

Chłopcy zajęli się sadzeniem i nawadnianiem.

dzienczwartydzienczwarty1